Barion Pixel

10 bibliatanulmányozási segédlet – letölthető

Bibliatanulmányozás

Bibliatanulmányozási segédletek kitöltése hozzájárulhat ahhoz, hogy az olvasott igeszakaszokat jobban megértsük, illetve át tudjuk ezeket vezetni a saját életünkre is.

A folyamatos kitöltések során könnyen vissza tudjuk keresni később is a gondolatainkat. Meg tudjuk nézni, hogy az idő előrehaladtával hogyan alakultak ezek az életünkben.

Kitöltés menete:

Írd be, melyik részeket olvasod, mikor.

Jelöld be, hogy milyen módon tanulmányozod a szöveget: némán magadban, hangosan olvasva vagy egyéb módon (pl. hangos Biblia). A különböző módoktól sokszor új meglátásba tud kerülni egy-egy ige, vagy akár másabb közösségbe is tudunk kerülni Istennel.

Bibliaolvasás közben jegyezd fel a részleteket: kiről / kikről olvasol, milyen helyszíneken jársz közben, írd le, mik azok a szavak, amelyek a legnagyobb hangsúllyal bírnak.

Fogalmazd meg egy mondatban, miről szól a történet.

Írd le a fő igeverset – így sokkal jobban tud rögzülni a fejünkben, akár meg is tanulhatod, hiszen bármikor jól jöhet.

Foglald össze – akár vázlatosan – , hogy az olvasott szövegnek melyek a fő gondolatai, miről szólnak.

Próbáld meg az olvasottakat átvezetni, ráilleszteni a saját életedre, gondold át, hogyan tudnád ezeket alkalmazni is.

Mindent összevetve vond le az aktuális szakaszból nyert tanulságot.

Kapcsolódó cikkek

Színek és jelentései a Bibliában – szimbólumok

A Biblia tele van szimbólumokkal. Mondhatjuk, hogy Istenünk a szimbolizmus Istene.Jézus mint áldozati bárány, Sátán mint kígyó vagy ordító oroszlán… Rengeteg ilyen kép van.Ezekhez hasonlóan a színeknek is van jelentésük (lehet akár több is). Ez a kép segíteni szeretne abban, hogy a Biblia olvasása közben egy kicsit mélyebbre lássunk a színek jelentése által. Kérd Istent, […]

📘 Gesztesi Károly – evangéliumok 🎧 | Hangos Biblia

Hallgasd meg a négy evangéliumot Gesztesi Károly hangján a Szent Pál Akadémia által készített új fordításban. Egyszerűen magával ragad az Ige és az a csodálatos egyszerűség és könnyedség, ahogy olvassa a művész. Sajnos halála előtt nem tudta teljesen befejezni, így a kimaradó részt (Lukács ev. 1 fejezete) fia, Gesztesi Máté hangján hallgathatjuk meg. Károly célja […]

Hozzászólás a bejegyzéshez

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .