Barion Pixel

Jászol vs. királyi pompa + kihívás

Kedves Látogató! Örülünk, hogy ma is velünk tartasz az adventi utunkon.

Tegnapi ablak alatt kicsit már írtam arról, hogy mennyire fontos, mire, vagyis kire fókuszálunk a karácsonyi készülődések közepette.

Engem elgondolkodtat, hogy mi lett volna, ha Jézust nem egy jászolba fektetik? Ha nem az átlagost is alulmúló körülmények között születik?

Akkor most hova díszítenénk? Mit próbálnánk meg felülmúlni?

Valószínűleg onnan is ered a nagy díszítési, fényűzésre törekvő vágyunk, hogy rávetítjük az elképzelésünket, hogy Isten Gyermekének milyen pompa járna…

De Isten valahogy mégis ezt az utat választotta. Előre elkészítette neki a helyet, de nem olyat, amire bárki is számíthatott volna.

Vajon Máriának milyen lehetett megélni, hogy Isten elhívta – nem is akármire, igent mondott rá, és most itt az idő, végigrázkódott egy hosszú utat terhesen szamárháton, de egyszerűen nincs hely számukra?

Mennyire tűnhetett kilátástalannak a helyzet, amíg mentek házról-házra?

Megkérdezhette, hogy „Istenem, miért nem segítesz?”?

Néha a mi keresztény életünk is „fapadosnak” tűnik.
Másoknak az ölébe hullanak a lehetőségek, minden megtörténik magától, nekünk meg sokszor küzdeni kell, harcolni, és talán kicsit bele is halni. Feladni a terveinket, átlépni a komfortzónánkon, hogy Isten terve valósulhasson meg, amit utána az Ő dicsőségére is fordít. Csak néha az erre való várakozás és az idáig vezető út hosszú.
Ahogyan húsvét nélkül sem lenne karácsony…

De még egy advent van, amiben most élünk. Várjuk, hogy Jézus újra eljöjjön, mert megígérte. S hogy mi a közös és mi a különbség e két advent között, arról a gondolatmenetet a napokban folytatjuk. Tartsatok velünk!

Kihívás

Egyszer olvastam, hogy valakinek minden oka megvolt arra, hogy jogos felháborodását levélben kifejezze. Ám amikor odaért a postához, hogy feladja a levelet, rájött, hogy péntek van, és összetépte azt a levelet. Arra gondolt, hogy Jézust pénteken feszítették keresztre, aki mennyivel nagyobb igazságtalanságot tűrt el értünk. Aki megbocsájtott nekünk. Hát nekünk nem ugyanezt kéne tennünk, ennél sokkal kisebb dolgokban?

Döntsd el már ma, hogy holnap egy „nem panaszkodom” pénteket fogsz tartani.

Csak egyetlen nap, amikor tényleg nem panaszkodunk.

Szeretettel,
Livi

Tarts velünk holnap is, nyiss ki egy újabb ablakot az adventi naptárunkban, melyet itt találsz:
https://szeretettelblog.hu/advent/

Oszd meg a bejegyzést, és vidd tovább a karácsony fényét!

A naptáron felül tiéd lehet még egy adventi ajándékcsomag is:

Kapcsolódó cikkek

🙏 7 bátorító igeszakasz | aggódás és félelem idejére 💖🌼

Mondjátok a remegő szívűeknek: Legyetek erősek, ne féljetek! Íme, jön Istenetek… Ézsaiás 35: 4. Bízzál az Úrban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj!Minden utadon gondolj rá, és ő egyengetni fogja ösvényeidet.Ne tartsd bölcsnek önmagadat, féljed az Urat, és kerüld a rosszat!Gyógyulás lesz ez testednek, és felüdülés csontjaidnak. Példabeszédek 3: 5-8. Ne legyetek pénzsóvárak, […]

Fordítsuk le minden nyelvre a Bibliát! – 12 verses kihívás

Milyen lenne a keresztény életed, ha nem lenne Bibliád? Valószínűleg még soha nem kellett gondolkodnod rajta – minden szállodai szobában, templomban, könyvtárban és könyvesboltban vannak Bibliák.Hogyan hoznál nélküle bölcs döntéseket? Bíznál a saját gondolataiban és érzéseiben? Kérnél segítséget másoktól? Hol lennél, ha soha nem hallottál volna Jézusról, nem tudnád, milyen az Isten és nem lennél […]

1 hozzászólás

Hozzászólás a bejegyzéshez

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.