Barion Pixel

Szolgából lehet Király? – Jézus mint Oroszlán

Júda, téged magasztalnak testvéreid. Kezed ellenségeid nyakára teszed, leborulnak előtted atyádnak fiai. Fiatal oroszlán vagy, Júda, prédától lettél naggyá, fiam! Lehevert, elnyújtózott, mint a hím vagy a nőstény oroszlán – ki merné fölzavarni?! Nem távozik Júdából a jogar, sem a kormánypálca térdei közül, míg eljő Síló, akinek engednek a népek.

1Mózes 49: 8-10

Az Oroszlán és Júda jelentősége:

Az oroszlán képei itt tükrözik az állat hatalmas, fenséges és királyi jellegét, amelyet gyakran a vadállatok királyának tekintenek. Júda vonatkozásában ez azért jelentős, mert Júda a királyok nemzetsége. Júda vonalából Dávid király és utódai a babiloni fogság idejéig uralkodtak Izrael felett (1Krón. 2; 2Kir. 24); és nemzedékekkel később Jézus Krisztus Dávid és Júda leszármazottjaként születik meg, hogy új szövetséget kössön, és a mennyei dicsőség új országát vezesse be (Mt. 1: 1-17).

Továbbá, amikor Jákob azt mondja, hogy „Nem távozik Júdából a jogar, sem a kormánypálca térdei közül”, akkor Jézus Krisztus eljövendő királyságát is hirdette, aki örökké Király lesz, a jogar pedig a királyi tekintély szimbóluma.

Ez a fő oka annak, hogy Jézust gyakran Júda törzséből való Oroszlánnak nevezik.

Jézus a Királyok Királya

Az Újszövetségben az oroszlán képei tovább folytatódnak Jézus Krisztusban, akiről azt prófétálták, hogy Ő „Dávid gyökere” (Ézs. 11: 1-2) és „Sarjadéka” (ága) (Zak. 3: 8).

A Jelenések könyvében János egy látomást is kap a mennyei trónteremből, amelyben a trónon ülőnek hét pecséttel lezárt tekercset adnak át (Jel. 5: 1-3). Amikor senkit sem talál méltónak a tekercs kinyitására, János elkezd sírni (Jel. 5: 4). Ekkor az egyik vén azt mondja neki: „Ne sírj! Íme, győzött az oroszlán Júda törzséből, a Dávid utóda, és felnyitja a könyvet és hét pecsétjét ” (Jel. 5: 5).

Ez egyértelműen Jézus Krisztusra utal, Dávid gyökerére és Júda törzsének Oroszlánjára, aki méltó arra, hogy kinyissa a tekercset, mert kereszten végzett munkája révén Ő győzi le a bűnt és a halált (2Tim. 1:10, Ézs. 25: 8, 1Kor. 15: 25-26, Hós. 13:14).

Itt derül ki a Királyok Királyának (Jel. 19:16) és az uraknak Urának (Jel. 17:14) igazi ereje, mint Oroszlán, aki fenséges, hevesen lángoló szeretete van, és méltó arra, hogy Királynak hívják.
Jézus Krisztus mint Oroszlán, meghódította a bűnt és a halált, hogy részesedhessünk örök országának dicsőségében. Ezt a győzelmet a kereszten végzett munkája tette lehetővé, amelyre ártatlan Bárányként ment, hogy egyszer és mindenkorra feláldozzák bűnünkért.

Ezért az Oroszlánban felfedezzük Krisztust, mint örök Király erejét, a Bárányban pedig Jézus kegyelmét, mint örök Megváltót.

Az Ő eljövetelére emlékezünk, és az Ő visszajövetelét várjuk a mostani adventben is.

Szeretettel,
Livi

Kapcsolódó cikkek

🌸 Pünkösd ünnepe miben hathat ki az életedre? 💝

Néha azt gondoljuk, hogy milyen jó lenne, ha Jézus itt maradt volna testben köztünk, és tudnánk vele szemtől szemben beszélgetni. Pedig pünkösdkor éppen azt ünnepeljük, hogy Jézus itt van velünk mindenhol és mindenkivel, nincs egyetlen helyhez kötve. Bármikor beszélhetünk vele, válaszolni fog  nekünk is, nem csak a prófétáknak. Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha […]

Jászol vs. királyi pompa + kihívás

Kedves Látogató! Örülünk, hogy ma is velünk tartasz az adventi utunkon. Tegnapi ablak alatt kicsit már írtam arról, hogy mennyire fontos, mire, vagyis kire fókuszálunk a karácsonyi készülődések közepette. Engem elgondolkodtat, hogy mi lett volna, ha Jézust nem egy jászolba fektetik? Ha nem az átlagost is alulmúló körülmények között születik? Akkor most hova díszítenénk? Mit […]

Hozzászólás a bejegyzéshez

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.