Barion Pixel

Téli öröm

Szállingózik, hull a hó,
Puha pehelytakaró
Ereszkedik le a földre.
Sok kis pihe kering, forog,
S táncol egyre körbe-körbe.

Égi vendég vártalak.
Éve már, hogy láttalak.
Olyan régen jártál erre
Merre voltál tavasz s tél közt,
Hol táncoltál énekelve?

Hoztad végre a telet,
Ki nyomodban lépeget,
S élvezhetjük újra, végre
Arcunkon a hideget.

Szikrázó szép fehérséged
Lassan mindent beborít,
S ha napsugár csillan rajtad,
Minden szemet elvakít.
S ahogy lebeg ide-oda
Milliárdnyi csillagcsoda,
Minden szívet felvidít.

Maradj nálunk kedves vendég
Szépségedet had élvezzék
A hópelyhek fehérségét
Finom, hűvös érintését
Felnőttek és gyerekek,
S hogy arcukra lepereg
Az orrukon csillogó
Frissen hulló, tiszta hó.

Budapest, 2021-01-15

Szeretettel,
Szemerédy Nelly

Kapcsolódó cikkek

Örömre fordul… 🌸

🌸✨ Húsvét előtt sokan bűnbánatot tartunk, böjtölünk. Egyre közeledik a fekete nagypéntek. Próbáljuk átélni, milyen lenne, ha ott lennénk Jézussal, ha látnánk az Ő verejtékeit, hallanánk a kiáltását, alattunk megremegne és sötétbe borulna a föld… Aztán csend, mintha minden elveszett volna. De eljött a harmadik nap, amikor Jézus feltámadt. Tudjuk, hogy Ő erősebb a halálnál, […]

🎄 Móra László: Karácsony édes ünnepén | vers

Legyen ma templom minden ember szíve,Melyben a lélek szárnyat bontogat!Karácsony édes ünnepénLegyen imádság minden gondolat. Legyen ma templom minden ember szíve,S legyen a templom tiszta, szent fehér.Karácsony édes ünnepénIstennek tetsző legyen a kenyér. Szálljon szívünkbe áldott akarat,Ez kösse egybe mind a kezeket.Karácsony édes ünnepénTe légy vendégünk: Jóság, Szeretet! Akinek könnyet osztogat az ÉletÉs kín a […]

Hozzászólás a bejegyzéshez

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.