Barion Pixel

11 idézet Anne Franktól – az életről

Anneliese Marie „Anne” Frank (1929 – 1945) zsidó származású német lány, akit „Anne Frank naplója” címmel kiadott, a második világháború idején írt naplójegyzetei tettek világhírűvé. Naplójában családjáról, barátairól, érzéseiről és meglátásairól, azaz életéről írt.

  • Mindig marad valami szép, a természet, a napsugár, a gondolat szabadsága, amikért élni érdemes. Erre kell felfigyelni, akkor újra magunkra és Istenre találunk, és meglesz a lelki nyugalmunk. És aki maga boldog, az másokat is boldogít. Akiben bátorság van és önbizalom, az nem pusztul el a bajban.
  • Minden ember egyenlőnek születik, aztán minden ember meghal, világhíréből semmi nem marad.
    Minden gazdagság, minden hatalom és nagyság csak néhány évre szól, miért ragaszkodunk hát mindehhez a sok mulandó dologhoz?
  • Az adományokat nem lehet csak úgy odavetni az embereknek, mindenkinek joga van egy kis kedvességre.
    Miért is lennénk barátságosabbak egy gazdag hölggyel, mint egy szegénnyel? Valaki talán ismeri kettejük jellembeli különbségeit?
  • Az emberek nagysága nem a gazdagságban vagy a hatalomban rejlik, hanem a jellemben és a jóságban. Minden ember ugyanúgy ember, mint a többi, minden embernek vannak hibái és hiányosságai, de születésétől fogva mindenkiben rengeteg jóság is van. S ha az ember arra törekedne, hogy inkább felszínre hozza a jóságot, mint elfojtsa magában, s a szegény embereknek megadná azt az érzést, hogy ők is emberek, ehhez nem csak pénzre vagy vagyonra van szükség, mert ebből nincs mindenkinek elajándékozni valója.
  • Adj és kapni fogsz, sokkal többet, mint valaha gondoltad volna. Adj, adj mindig többet és többet, bízz, tarts ki, és adj! Az adakozástól még senki nem lett szegény!
  • Más is létezik a világon az örömeiteken és bánatotokon kívül.
  • Órák hosszat beszélhetnék a nyomorúságról, ami együtt jár a háborúval, de ezzel csak magamat szomorítanám. Nem marad más hátra, mint magunkra erőszakolt nyugalommal bevárni ennek a szerencsétlenségnek a végét. (…) Vár az egész földgolyó és sokakra már csak a halál vár.
  • Helytelenítem, hogy felnőtt emberek oly hamar, oly sokszor és minden apróságon összezördülnek. Eddig azt hittem, hogy a marakodás csak gyerekszokás, s idővel ki lehet nőni belőle.
  • A harangvirág sosem érzi magát egyedül, a szívében zene szól. Ez a kis virág sokkal boldogabb lény, mint a rózsa. Nem kell törődnie mások dicséretével; a rózsa kizárólag a csodálatnak és a csodálatból él; ha ez nincs meg, nem marad semmi, aminek örülni tudna. A külseje más emberekért van, a szíve üres, így hát nem is vidám. Ezzel szemben a harangvirág nem olyan szép, de „igaz” barátai vannak, akik dicsérik a melódiáiért, és ezek a barátok a virág szívében élnek.
  • Csak akkor ismered meg az embereket igazán, ha egyszer, úgy jól kiveszekszed magad velük. Csak így tudod meg, milyen a jellemük!
  • Senkinek egy pillanatot sem kell várnia ahhoz, hogy elkezdje jobbá tenni a világot!

Kapcsolódó cikkek

Mindig van tovább?! – Mindenen túl

Mikor egy megpróbáltatásokkal teli időszakomban a sötétség egyre mélyebb és mélyebb lett, folyton szembe jött velem egy mondat, csupa nagybetűvel: „AZ ÚR GONDOSKODIK„. Majd jött a mondat a Bibliában: „A reménység pedig nem szégyenít meg„. 3De nem csak ezzel dicsekszünk, hanem a megpróbáltatásokkal is, mivel tudjuk, hogy a megpróbáltatás munkálja ki az állhatatosságot, 4az állhatatosság […]

Gloria in excelsis Deo! – A dal szerzője ismerhette Jézust?

Angyalok a mennyekben – karácsonyi dal, ami több ezer éve töretlenül őrzi a hitünket Manapság az ünnepek közül talán a karácsonyhoz tudjuk a legtöbb képet kapcsolni. Rengeteg dísz, havas táj, karácsonyfa, családi összejövetelek… Pedig ezek a dolgok nem is olyan régóta tartoznak a karácsonyhoz. Kereszténység terjedése, szerzetesek munkája A kereszténység kezdetétől kb. 1500 évig nem […]

Hozzászólás a bejegyzéshez

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.